Jongste winnaar ooit in Het Spaarne Rapidtoernooi

22 juni 2014 (door Bert Bergshoeff)
Het Spaarne Rapidtoernooi 2014, gehouden in het gebouw van de muziekvereniging KNA in Bennebroek, is gewonnen door de 12-jarige Tyro Bekedam. Na in de eerste drie ronden de basis te hebben gelegd stelde hij met twee solide remises tegen de ratingfavorieten Joran Donkers en Frans Arp de eerste plaats veilig. Donkers en Arp deelden de tweede plaats.

Winnaar Tyro in opperste concentratie

In groep 2 streden vader en zoon Omota om de groepswinst. De onderlinge partij in de vierde ronde gaf de doorslag: Florin won.

De winnaars van groep 3 en 4 werden Henk Plantfeber en Gerard Draaisma. Beiden waren met 5 uit 5 oppermachtig.

Het Spaarne Rapidtoernooi 2014

De teamprijs werd ex-aequo gewonnen door de teams SchaakOranje en SchaakZand.

Peter terecht trots op de prijzentafel

Na de prijsuitreiking werd er door de deelnemers in de stralende zomerzon nog genoten van een perfecte barbecue.

Na afloop genieten van de barbecue

De uitslag in de verschillende groepen was als volgt:
Het Spaarne Rapidtoernooi 21 juni 2014 Groep 1
No. PNo.Name                                         R1  R2  R3  R4  R5 CB Score
--------------------------------------------------------------------------------
1.   1  Tyro Bekedam (Kennemer Combinatie, 1830)     6w1 2w1 3b1 4w½ 5b½  1  4.0
2.   4  Joran Donkers (Zukertort Amstelveen, 2071)   3b0 6b1 5w½ 1b½ 2w1 -1  3.0
     5  Frans Arp (Het Spaarne, 2003)                2b0 3w1 4b½ 6b1 1w½ -1  3.0
4.   2  Boudewijn Eijsvogel(Chess Society Zandv,1823)5w1 1b0 6w½ 3w1 4b0  1  2.5
5.   6  Fred Avis (Caïssa-Eenhoorn, 1797)            1b0 4w0 2b½ 5w0 3b1 -1  1.5
6.   3  Bart Feltman (Kennemer Combinatie, 1805)     4w1 5b0 1w0 2b0 6w0  1  1.0

Het Spaarne Rapidtoernooi 21 juni 2014 Groep 2
No. PNo.Name                                         R1  R2  R3  R4  R5 CB Score
--------------------------------------------------------------------------------
1.   2  Florin Omota (Kennemer Combinatie, 1708)     5w1 1b0 6w1 3w1 4b1  1  4.0
2.   3  Vlad Omota (Kennemer Combinatie, 1659)       4w1 5b1 1w½ 2b0 6w½  1  3.0
3.   1  Keimpe Knijft (Kennemer Combinatie, 1719)    6w½ 2w1 3b½ 4w0 5b½  1  2.5
     6  Paul Mathot (Het Spaarne, 1628)              1b½ 4w1 2b0 5w½ 3b½ -1  2.5
5.   4  Jan van Dorsselaer (HWP Haarlem, 1877)       3b0 6b0 5w1 1b1 2w0 -1  2.0
6.   5  Rob de Haan (Het Spaarne, 1743)              2b0 3w0 4b0 6b½ 1w½ -1  1.0

Het Spaarne Rapidtoernooi 21 juni 2014 Groep 3
No. PNo.Name                                         R1  R2  R3  R4  R5 CB Score
--------------------------------------------------------------------------------
1.   4  Henk Plantfeber (De Pion, 1615)              3b1 6b1 5w1 1b1 2w1 -1  5.0
2.   1  Wim Hoffenaar (Het Spaarne, 1509)            6w½ 2w1 3b0 4w0 5b1  1  2.5
     2  Robert Balm (Het Spaarne, 1497)              5w1 1b0 6w1 3w½ 4b0  1  2.5
     3  Frank Sala (Kennemer Combinatie, 1477)       4w0 5b0 1w1 2b½ 6w1  1  2.5
5.   5  Frank Otten (Het Spaarne, 1549)              2b0 3w1 4b0 6b½ 1w0 -1  1.5
6.   6  André Clemens (Heemsteedse SC, 1450)         1b½ 4w0 2b0 5w½ 3b0 -1  1.0

Het Spaarne Rapidtoernooi 21 juni 2014 Groep 4
No. PNo.Name                                         R1  R2  R3  R4  R5 CB Score
--------------------------------------------------------------------------------
1.   5  Gerard Draaisma (De Uil, 1388)               4b1 7b1 8w1 3w1 1b1 -1  5.0
2.   8  Minas Avedissian (geen club, -)              1b1 3w1 5b0 2w1 7w1  1  4.0
3.   1  Jelle Bottema (De Cirkel, 1360)              8w0 6b1 7w1 4b1 5w0  1  3.0
     3  Barend Lavrijsen (geen club, 1207)           6w1 8b0 4w1 5b0 2b1 -1  3.0
5.   7  David Avedissian (Messemaker 1847, 749)      2b1 5w0 1b0 6w1 8b0 -1  2.0
6.   4  Peter Kaptein (De Uil, 1394)                 5w0 2w½ 3b0 1w0 6b1  1  1.5
     2  Rob van Blarcum (Het Spaarne, 1274)          7w0 4b½ 6w1 8b0 3w0  1  1.5
8.   6  Frank Hirs (Het Spaarne, -)                  3b0 1w0 2b0 7b0 4w0 -1  0.0

Het Spaarne Rapidtoernooi 21 juni 2014 Teamprijs
--------------------------------------------------------------------------------
1.Team SchaakOranje(Tyro Bekedam,Florin Omota,Robert Balm,David Avedissian) 12,5
  Team SchaakZand(Boudewijn Eijsvogel,Jan van Dorsselaer,Henk Plantfeber,   12,5
                                                        Barend Lavrijsen)
3.Team Power(Bart Feltman,Vlad Omota,Wim Hoffenaar,Rob van Blarcum)          8,0
4.Team FranseFranken (Frans Arp,Rob de Haan,Frank Otten,Frank Hirs)          5,5

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd.